تبلیغات
من و قلم - ignoring


زندگی را تبدیل کنیم به مدرسه ای برای آموختن

درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندهای روزانه:ساخت كد آهنگ

ساخت كد موزیک آنلاین

ساخت كد آهنگ

ساخت كد موزیک آنلاین


Admin Logo themebox

ignoring

نوشته شده توسط:مصطفی
پنجشنبه 14 اسفند 1393-21:55

نادیده گرفتن یه مهارته. ما از بچگی یاد گرفتیم بریم جلو دعوا کنیم حق مون رو بگیریم. بعد بزرگ که شدیم بریم سر کار یاد بگیریم که نباس سر هر قضیه ی کوچیکی دعوا و حرف و حدیث ایجاد کرد. نزدیک به دو روز با خودم کلنجار می رفتم تا بتونم یه رفتاری که باهام شده بود توی خودم هضم کنم. در مقابل این پوز یه ایدئولوژی دیگه بود که همیشه بهش قائل بودم و می گفت باس بری و حرف دلت رو بزنی و هر چه بادا باد. باید طرفت بفهمه با کی طرفه. فکر نکنه تو هم از اوناشی! اما قبل از اینکه بخوام عکس العملی نشون بدم ساعت ها و ساعت ها به  اینکه چه حرکتی صحیحه نشستم فکر کردم. خیلی سخت بود خیلی بهم فشار اومد و اصلا راحت نبود. شاید چندتا از موهام سفید شدن. ولی ضرر نداره لااقل مطمئنی یه اقدام شتاب زده و بی ملاحظه نمی کنی. این بود که چند روزی گذشت و من یاد یه سمینار حول قضیه ی مدیریت تعارضات افتادم که اتفاقا فایل اش رو هم داشتم. با اینکه دیر وقت بود رفتم پیدا کردم و نشستم پاش. اون شب راحت خوابیدم. صبح فردا همه ی اون رفتارهای افرادی که باهاشون چند روز درگیر بودم رو نادیده گرفته بودم.
نمیشه گفت همیشه قضیه به همین سادگیه. من هم وقتی میگم نادیده گرفتم واقعا یه پروسه ای طول کشید تا رفته رفته تونستم. بهتره بگم من هم داشتم نادیده می گرفتم و هم داشتم یاد می گرفتم که میشه نادیده هم گرفت. سخته مخصوصا اگه از اول یه جور دیگه با خودت تا کرده باشی. بعضی ها راحت می بخشن من کوچک ترین رفتار غلطی چه انجام بدم چه با من داشته باشند تا مدتی دپرس میشم. کسانی هم که اینجوری هستن، باید یاد بگیرن. باید به این مهارت تجهیز بشن. در غیر اینصورت اولین کسی که بهای نادیده نگرفتن رو می پردازه خود شخص هست. 
یه مقدار باید حرفه ای تر برخورد کنیم چه توی بیزنس مون چه توی رفتارمون با اطرافیانمون. اون روز به جای اینکه چغلی این و اون رو بکنم. رفتم جلو و به ضعف های خودم اقرار کردم و گفتم ببخشید این چند روز توی لک بودم حق داشتم نمیگم بی دلیل بوده ولی از قصد نگفتم تا به خودم یاد بدم میشه بعضی چیزها رو نادیده گرفت. نمیشه همیشه جنگید.
در ازای نادیده گرفتن بشینید رفتار طرف مقابل تون رو تحلیل کنید. شخصیت اش رو بیارید روی کاغذ. اون لحظه لحظه ای هست که آنقدر به خودشناسی رسیدید که می تونید نادیده بگیرید و منطقی خودتون رو جای طرف مقابل بذارید. از اون زاویه خودتون رو نگاه کنید. طرف تون همکارتونه، رئیس تونه، رفیق تونه، همسرتونه فرقی نداره. یه رابطه روی دو پایه شکل می گیره. بعد از تحلیل طرف تون می تونید قلق های نزدیک شدن به اون شخص و نزدیک ماندن و حتی امتیاز گرفتن یا در مجموع خر کردنش رو هم بفهمید. حالا به جای سواری دادن، خود رو ضایع کردن، و نتیجه برعکس گرفتن، سوار طرف شدید و مهمتر از اون یه شخصیت حرفه ای برای خودتون ساختید.


تاریخ آخرین ویرایش:----